Domácí úkoly:

Na úterý 23. 4. - umět řadu slovních druhů, vč. přiřazení správného čísla (například slovesa - 5)

Do konce dubna - naučit se nazpaměť básničku na třídní kolo recitační soutěže (minimálně 12 veršů, tzn. 3 obvyklé sloky).

Ve středu 24.4. chceme s dětmi oslavit Den Země, a to vycházkou do lesa, kde pro ně bude mít připravený program pan lesník. Program bude na celé dopoledne, proto prosím, aby děti měly vhodné oblečení a obuv do lesa, pro jistotu pláštěnku (kdyžtak si na ní mohou sednout), batůžek se svačinou a pitím.

Další akce ke Dni Země se bude konat v pátek 26. 4.. Město Dobříš a Vodohospodářská společnost pořádají akci, která bude celý den probíhat na hřišti B. Němcové ("u kina"). Naše škola se aktivně připojila a bude se podílet na organizování některých aktivit - týká se to starších dětí. Pro naši třídu bude dopolední výuka probíhat dle rozvrhu a končit bude jako obvykle ve 12:15. Děti ale půjdou na tuto akci s družinou. Proto prosíme, abyste si děti ze školní družiny vyzvedli buď do 14:00, nebo v 16:30 po skončení zmíněné akce. Od 14.00 do 16.30 se bude družina účastnit programu ke Dni Země na hřišti B. Němcové. Děti, které mají v pátek pravidelný samostatný odchod na mimoškolní aktivity (skauti, ZUŠ..), dostanou předtištěný lístek, který odevzdají vyplněný a podepsaný rodiči v ranní družině Hance Farářové. Na základě tohoto lístku budou moci odcházet ze hřiště B. Němcové samostatně.

Na čtvrtek 25. 4. domlouvám přednášku archeologa, na kterou budu vybírat cca 30-50 Kč, vše upřesním v úterý.

Připomínám, že v úterý bude jako obvykle čtenářská dílna a že děti se mají naučit řadu slovních druhů, včetně přiřazení správného čísla k názvu.
A připomínám také dlouhodobý úkol - vybrat si básničku, kterou se děti naučí nazpaměť na třídní kolo recitační soutěže. Básnička by měla mít minimálně 12 veršů (3 obvyklé sloky).

Prosím, abyste se v šatně podívali do krabice se ztrátami a nálezy - stále se tam hromadí nejen oblečení, ale i krabičky od svačin, lahvičky, a další věci, které možná doma postrádáte.

Tip na procvičování vyjmenovaných slov:

Plán učiva na dny 15. - 19. dubna

Teorie barev - modrá