Děti píší své vlastní příběhy - některé se rozepsaly více a potřebují pokračovat i doma. Zatím tvoří verzi "nanečisto", pak je budou přepisovat "načisto" - mohou doma na počítači nebo ručně ve škole. Příběhy bychom měli psát načisto ve čtvrtek, kdy budeme připojovat také ilustrace.

Děti v červnu již nebudou dostávat písemné domácí úkoly - budu ráda, když se o to víc dostanou ke čtení :-).

Prosím, procvičujte s dětmi příklady na násobení a dělení 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 a 9.

Děti mají přinést knihu přečtenou za měsíc květen.

Děti dostaly domů opakovací písemné práce - prosím, až si je prohlédnete, pošlete je po dětech zpět, abych je mohla zařadit do jejich portfolií.

Zítra, v pátek 15.6. se budeme fotit na třídní fotku. Cena společné fotky bude 30 Kč, samostatné (skupinky) 16 Kč. Platit se bude, až budou fotky hotové.

Ve středu 20. června pojedeme celá škola na výlet do pražské ZOO. Cena je 300 Kč - prosím, zda byste mohli nejpozději do úterý poslat po dětech. Sraz ve škole bude v 7.45, odjezd od školy v 8.00. Návrat kolem 17. hodiny. Prosím, aby děti měly dostatečně velkou svačinu včetně oběda, pití, kapesné dle vlastního uvážení, pláštěnku, kšiltovku nebo klobouk.

V souvislosti s blížícím se koncem školního roku vás také prosím, abyste se podívali do krabice v šatně, kde jsou ztráty a nálezy, zda něco z toho nepatří vašemu dítěti.

Prosím, aby děti měly v penálu gumu na gumování - často ji používají v matematice a naše 2 "erární" už nedostačují všem, kteří gumu nemají. Děkuji!

Ve Školníčku mají děti malé písemné sebehodnocení na závěr každého týdne.

Plán učiva na týden 18. - 22. června

Slovní druhy - opakování, tvorba vět.

S. 46/2, 47/3

TV – běh přírodě, hry s míčem

Tělesa

PRV - Právo na bezpečí, mimořádné situace

Výlet do ZOO

Reflexe výletu

VV - ilustrace k příběhu

Opakování

HV - Opakování

20. 6. - Celodenní školní výlet do pražské ZOO (celá škola).

27. 6. - vracení knížek do knihovny

Organizace školního roku:

Podzimní prázdniny - 26.-27.10.

Vánoční prázdniny - 23.12. - 2.1. (do školy se jde 3.1.)

Pololetní vysvědčení - 31.1.2018

Pololetní prázdniny - 2.2.2018