Na středu 13.12. - Český jazyk - pracovní sešit - s. 31, cv. 3

Trénovat násobilku 2 a 3.

Nosit do školy pravítko, stačí krátké.

Děti by měly v rámci možností přinést knihu přečtenou za měsíc listopad.

• napsat zápis do deníčku
  • číst min. 10 minut nahlas

KNÍŽKY POD STROMEČEK - stejně jako v loňském roce bych i letos ráda dětem koupila pod stromeček knížky do třídní knihovny - prosím vás o finanční příspěvek dle vašeho uvážení. Děkuji!

Děti si v tomto týdnu vylosují, komu ze spolužáků budou připravovat svůj malý vánoční dárek - prosím, pomozte jim v jeho přípravě či výběru, stačí maličkost. Kromě toho samozřejmě mohou přinést dáreček pro kohokoliv dalšího. Jejich předávání proběhne ve středu 20.12. dopoledne.

V pátek děti dostanou do Školníčku hodnocení za listopad - prosím, najděte si čas a pročtěte si ho s nimi, věnujte pozornost i tomu, jak se ony samy hodnotí. Zároveň tam budou mít i plán na prosinec.

Prosím, aby si děti do školy nosily pravítko - zatím stačí klidně jen malé, co se vejde do penálu.

V úterý 12. prosince půjdeme vrátit knížky do knihovny - prosím, aby si děti přinesly půjčené knížky. Pokud je ještě nedočetly, samozřejmě si mohou výpůjční dobu prodloužit.

Ve čtvrtek 14. prosince půjdu s dětmi na adventní prohlídku na dobříšském zámku - vstupné je 50 Kč.

V pondělí 18. prosince se naše dopolední vyučování ponese v duchu Vánočních dílen. Rádi bychom vytvořili několik stanovišť, kde by měly děti možnost si pod vedením dospělých vytvořit vánoční dárek, ozdobu či dekoraci. K tomuto dopoledni zveme i vás. Pokud byste měli čas a chuť, můžete si sami vzít na starost jednu z dílen a přispět vlastním tvořivým nápadem. V případě, že byste se mohli zapojit, dejte mi prosím vědět v tomto týdnu, abychom věděli, s kým můžeme počítat.
Zároveň naši školu ten den (18. 12.) navštíví sklář, pod jehož vedením si děti budou moci vyfouknout svou vlastní skleněnou vánoční ozdobu, kterou si pak odnesou domů. Pokud byste měli zájem, dejte prosím dětem s sebou 80 Kč.

VÁNOČNÍ HRA - prosím rezervujte si ve svých diářích datum 19. prosince - od 17 hodin vám děti v Kulturním domě předvedou světovou premiéru nové vánoční hry. V tomto týdnu dostanou scénář své role.

Ve dnech 21. a 22. prosince bude ředitelské volno.

Ve Školníčku mají děti malé písemné sebehodnocení na závěr každého týdne.

Plán učiva na týden 11. - 15. prosince

Psaní ú / ů - učeb. s. 45.

Čtenářská lekce - O čertovi.

Bus, sčítací trojúhelníky s podmínkou - s. 10 / 1,2,3.

Násobilka 2 a 3.

TV - nácvik divadla

Psaní ú / ů - PS s. 31

Čtenářská lekce - O čertovi - dokončení

Střih pro jeviště - s. 11 /1.

Návštěva knihovny.

Násobení 4 - s. 11

PRV - Slavení Vánoc

Adventní prohlídka na zámku. S. 12 - Násobení 2, 3, 4. Děda Lesoň.

VV - kulisy do vánoční hry

Psaní ú / ů - PS s. 32

Písanka s. 4.  Zkouška - počítání do 50, násobilka 2,3,4.

HV - písně do vánoční hry

12.12.  - výměna knížek v knihovně

13.12. - Astronomie - s Mgr. Davidem Ondřichem

14.12. - Adventní prohlídka na dobříšském zámku - vstupné 50 Kč.

18.12. - Vánoční dílna, návštěva skláře - v případě zájmu o vlastní skleněnou vánoční ozdobu - 80 Kč.

19.12. v 17 hodin - Vánoční divadlo

20.12. - třídní vánoční besídka - předávání dárečků

21. a 22. 12.- ředitelské volno

v týdnu 16.-20.4. - konzultace ve třech (3. čtvrtletí)

Pozn.: modře jsou označeny akce spolku Trnkový květ, z.s.

Organizace školního roku:

Podzimní prázdniny - 26.-27.10.

Vánoční prázdniny - 23.12. - 2.1. (do školy se jde 3.1.)

Pololetní vysvědčení - 31.1.2018

Pololetní prázdniny - 2.2.2018