Písemné domácí úkoly:

Na středu - matematika - pracovní sešit s. 13, cv. 7 dokončit

Na čtvrtek -český jazyk - pracovní sešit s. 22, cv. 1

Na pátek - matematika - pracovní sešit s. 14, cv. 5 dokončit

+ napsat min. jeden zážitek do deníku

Na pondělí 15.10. budou děti potřebovat noviny. Možno i letáky, ale pouze ty na novinovém papíře. Případně i papírové kuchyňské utěrky. Budeme kašírovat 🙂

Tak sotva jsem smazala informaci o vších, už se nám zase ty potvory objevily - prosím, znovu zkontrolujte svým dětem vlasy. Děkuji.

Děti dostaly v pátek domů měsíční hodnocení za září - prosím, projděte si ho s nimi a věnujte pozornost i jejich vlastnímu sebehodnocení.

Prosím, ověřte, zda vaše dítě má ve škole lepidlo - více dětí říká, že ne.... prosím, aby bylo podepsané. Děkuji.

Děti si mají dokončovat své knížky, které začaly vyrábět při besedě se Sylvou Francovou - mohou i ve škole.

Co připravit do 3. třídy:
- Penál - do něj ořezané trojhranné pastelky min. v základních barvách, 2-3 obyč. tužky, 2 pera, gumu, nůžky, krátké pravítko.
- Fixu, kterou se dá psát na "mazací tabulku" - modrou nebo černou
- Výtvarné potřeby - lepidlo. Kdo v minulém roce neměl, tak doplnit pláštík (zástěru nebo staré triko), olejové pastely Maped a vodovky
- Přezůvky do školy (lépe bez suchého zipu - ničí nám koberec)
- Malý ručník s poutkem
- Krabici papírových kapesníků
- Sešit na "Zážitkový deník" - jakýkoli linkovaný sešit A5, do kterého si budou děti zapisovat své zážitky
- Věci na tělesnou výchovu děti budou potřebovat až po skončení plaveckého výcviku
- Vítány jsou papíry na kreslení či kopírování

Plavecký výcvik v příbramském bazénu - od 6. 9. do 8. 11. -  děti budou potřebovat potvrzení o zdravotní způsobilosti (to stejné, které budou mít i na adaptační kurz), plavky, ručník, tekuté mýdlo a u děvčat velice doporučuji koupací čepici. Plavecký výcvik je v rámci osnov tělesné výchovy, takže děti budou mít po dobu jeho trvání upravený rozvrh.
Po dobu plavání také počítejte s pozdější dobou čtvrtečního konce vyučování - předpokládám cca ve 13.30.

Plán učiva na týden 8. - 12. října

Souvětí, větný vzorec - PS s. 19

Písemné sčítání - přechod přes desítku - PS 13/7 část

Výstaviště, mince

VV - Továrna na ....

Opakování - souvětí - PL

Čtenářská lekce - "Název knihy"

Písemné sčítání - do ŠS

Rodokmen - uč. s. 16, PS 13/10

PRV - Zemský povrch. Mapy.

Diktát.

Význam slova - PS s. 22

Čtenářská dílna - Název knihy

Pavučiny