Domácí úkol na pátek 25. 5. - sloupeček z českého jazyka - papír.

Domácí úkol na pondělí 21.5. a následující dny: vybrat si pěknou báseň min. o 2 slokách (lépe o 3-4) a naučit se ji zpaměti recitovat. Znát i název básně a jejího autora.

Prosím, procvičujte s dětmi příklady na násobení a dělení 2, 3, 4, 5, 6, 7 a 8.

Děti mají přinést knihu přečtenou za měsíc duben / květen.

Vzhledem k tomu, že se blíží tradiční recitační soutěž, prosím, abyste pomohli dětem s výběrem vhodné básničky, kterou se mají naučit recitovat zpaměti. Na konci května se uskuteční školní kolo a 3 nejlepší recitátoři z celé školy se zúčastní oblastního kola ve Strži u Dobříše (11. června).

Ve Školníčku mají děti hodnocení za měsíc duben - prosím, pročtěte si ho s nimi.

Ve fotogalerii najdete fotky z pátečního programu o vodě - s dětmi pracovala paní Blanka Marvanová z VHS Dobříš.

Děti dostaly do Školníčku pozvánku na možnost jet na výstavu do Národní galerie.

PRVOUKA - zabývali jsme se bezpečností při jízdě na kole a v autě - prosím, zda byste mohli tuto naši teorii uvést s dětmi do praxe (jistě to tak děláte 🙂 ):
Kolo - má být správně vybavené, vždy přilba, jezdíme vpravo, za sebou, ukážeme včas změnu směru jízdy, nejezdíme po chodníku ani po přechodu, na silnici mohou děti jen v doprovodu dospělého.
V autě - vždy se připoutáme, i když jedeme jen kousek, používáme autosedačku nebo podsedák.

Pokud bude hezké počasí, budeme chodit na tělocvik ven - prosím, aby děti měly sportovní obuv na ven a vhodné oblečení. Děkuji!

Prosím, aby si děti do školy nosily pravítko - zatím stačí klidně jen malé, co se vejde do penálu.
Prosím, aby děti měly v penálu gumu na gumování - často ji používají v matematice a naše 2 "erární" už nedostačují všem, kteří gumu nemají. Děkuji!

Ve Školníčku mají děti malé písemné sebehodnocení na závěr každého týdne.

Plán učiva na týden 21. - 25. května

Podstatná jména, slovesa - tvorba vět.

Jak se měli na pouti - čtení s porozuměním (Čítanka s. 134, PL)

S. 30

TV - běh, štafeta

SLOH - Popis pohádkové postavy

31 / 2, 3, 4

Autodiktát.

Předložky - úvod (učeb. s. 82)

Poezie - tvorba rýmů.

Kritéria recitace.

S. 31/1, 4.

Opakování - pods. jména, slovesa, předložky.

Přepis do ŠS.

Recitace.

Písmo Comenia Script

S. 32

PRV - Ekosystém potok - s. 60-61

Opakování

PS s. 28, 29

Písmo Comenia Script

S. 33

HV - Hudební nástroje.

15. 5. v 18 hodin -  Fake news - beseda pořádaná spolkem Trnkový květ, z.s. - více info na stránkách školy

17. 5.  - orientační běh v anglickém parku (organizuje pro nás gymnázium)

20. 6. - Celodenní školní výlet do pražské ZOO (celá škola).

Organizace školního roku:

Podzimní prázdniny - 26.-27.10.

Vánoční prázdniny - 23.12. - 2.1. (do školy se jde 3.1.)

Pololetní vysvědčení - 31.1.2018

Pololetní prázdniny - 2.2.2018